Şan Kursu (Ses Eğitimi)

Ankara Şan Kursu

Çoğu zaman iyi bir şarkıcı olmak için “güzel ses” etkili olmaz, sesin güzelliği kadar kalitesi ve bilinçli olması da son derece önemlidir.

Peki, bilinçli ses nasıl oluşur?

Sesin eğitilmesi ve nerede nasıl çıkması gerektiği konusunda ders alınması sonucu etkileyici ve muazzam bir ses tonu ortaya çıkar. Bu da ancak şan kursu ile mümkündür. Ankara Şan Kursu olan Modern Sanatlar; insanların doğuştan gelen yeteneklerini doğru bir şekilde eğiterek onlara en iyi şekilde yardımcı olmaya gayret eder. Ses, ham halde kimsenin işini görmez ve çıplak bir şekilde şarkı söylemek sadece amatör insanların ilgisini çeker, ancak profesyonel manada bir isim yapmak ve hafızalarda kalmak isteyen kişiler için şan kursları, doğru bir adrestir. Şan kurslarında görev alan ve yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ile hareket eden eğitmenler yardımıyla ses eğitilir, gelişigüzel bir şekilde değil de daha bilinçli ve ahenkli bir ses tonu ortaya koyulur.

Ses tekniklerinin hemen hepsini geniş bir zaman dilimine yayarak, bıkmadan, usanmadan ders veren şan kursu eğitmenleri; diyafram başta olmak üzere karın boşluğu gibi rutin yaşantımızda çok fazla bilinçli kullanmadığımız vücut bölümlerini kullanarak sesi eğitmeyi amaçlamaktadır. Daha bilinçli bir tonlamayla konuşmak ve sesin çıktığı desibeli çok iyi kavramak sadece şan kursunda alınan eğitimler neticesinde mümkündür, bu nedenle de sesi güzel olan – olmayan, sesini eğitip akılda kalıcı bir üslup oluşturmak isteyen kişiler şan kursuna başvurabilir.