Keman Kursu

Keman Kursu

En asil müzik aletlerinden biri olan keman, çalması zor enstrümanlardan kabul edilmektedir. Yıllarca romantik bestelerin kemanla yapılmış olması kemanı en duygusal müzik aletlerinden biri yapmıştır. Siz de bu duygusal müzik aletini vermiş olduğumuz keman kursu hizmetimizle kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşmak olacaktır.

Keman Kursu İçin Keman Seçimi

Keman seçiminize yaşınız, boyunuz, kilonuz gibi etmenleri dikkate alarak bu kriterlere uygun boyutta bir keman seçmeniz önemlidir. Bu özelliklere uygun olarak çeyrek, yarım tam gibi keman boylarından size uygun olanını seçebilirsiniz. En iyi sesi yakalayabileceğiniz kemanlar el yapımı pahalı kemanlar olmaktadır ancak başlangıç için daha uygun fiyatlı bir keman seçimi sizin için daha isabetli olacaktır. Keman seçimi konusunda merkezimize gelerek eğitmenlerimizden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenebilirsiniz?

Keman diğer müzik aletlerine göre öğrenmesi biraz daha zor bir enstrümandır. Keman perdesiz bir çalgı olduğu için notaların yerini öğrenmek daha zor olmaktadır. Ancak istikrarlı ve azimli bir şekilde çalıştığınız takdirde 3 ile 6 ay arasında basit parçaları çalacak düzeye gelmeniz mümkündür. Orta düzey parçaları çalabilmeniz için 1 ile 2 yıl arasında düzenli olarak çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekmektedir.

Düzenli Çalışmanız Şart

Uzman eğitimcilerimiz keman çalmayı hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için sizlere gerekli teknik bilgileri vererek uygulamalı bir şekilde çalışmanızı sağlamaktadır. Ancak verilen eğitimin kalitesi kadar sizin de azimli bir şekilde günlük olarak çalışmaları tekrarlamanız ve verilen egzersizleri günde ortalama 1-2 saat yapmanız gerekmektedir. Almış olduğunuz keman eğitimi ancak bu şekilde sizi başarıya götürecektir. Siz de bu eşsiz müzik aletini çalmak istiyorsanız hemen merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.