Drama Kursu

Ankara Drama Kursu

Eğitim çocuk yaşta başlar ve bir çocuğun yeteneğini fark etmesi ebeveyninin elinde olan bir şeydir. Sıkı bir gözlemci olan ebeveynler, çocuğun hangi alanda daha ilgili ve başarılı olduğunu saptamaya özen göstererek hareket etmeli, bu kapsamda çalışmalarını yürütmelidir. Drama kursu sayesinde birçok kişi; oyunculuk ve rol yapma yeteneklerinin bilincinde olarak hareket etmiş, jest ve mimiklerinin koordineli bir şekilde kullanılmasına dikkat etmiştir.

 

Ankara Drama Kursu olan Modern Sanatlar Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık okullarına gitme hayali olan birçok insana umut ışığı olmakta ve vermiş olduğu eğitimlerle diğer insanlar arasından sivrilip çıkmasına yardımcı olmaktadır. Drama kursu ilk hedefi; yetenekli olmayan birini alıp eğitmek değil, yeteneği olan ama bunu ne şekilde kullanacağının bilincinde olmayan insanlara rehberlik etmektir. Çoğu insan birtakım ilgi alanı ve uğraşlarla yakından alakadardır, fakat çok azı bu ilgi alanlarının üstünde durarak meslek edinmeye gayret eder. Drama kursu da standartların üzerinde bir performans ile hem ülkemiz hem de dünya çapında adını duyurmak isteyen birçok insana yardımcı olmaktadır.

Ülkemiz, eskiden beri sanatsal faaliyetlerin üzerinde durarak sanatın ve sanatçının dostu olmaya, her konuda gerekli eksiklikleri tamamlamaya hassasiyet göstermiştir, bu ülkenin doktora, öğretmene ihtiyacı olduğu kadar sanatçıya da ihtiyacı vardır. Drama oyuncuları da yapmış oldukları işin ne kadar ciddi olduğunun bilincinde olarak dur durak bilmeden çalışmakta ve emeklerinin karşılığını almak için sıkı bir plan program yapmaktadır.