Desen Kursu

Görselliğin çok önemli bir hal aldığı günümüzde özellikle giyim ve aksesuar gibi sektörlerde desenlerin önemi çok daha fazla olmaya başlamıştır. Başarılı bir desen sayesinde ürün kendini daha kolay sattırabilmektedir. Ürünün kusurları güzel tasarlanmış bir desenle örtülebilmektedir. Bu da desen çizen kişilerin önemini arttırmıştır. Merkezimiz de desen çizimi yapan başarılı kişiler yetiştirebilmek adına desen kursu açarak sektöre başarılı çizerler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kursun İçeriği

Desen kursunda sizlere çok çeşitli konularda eğitimler verilmektedir. Bu da sizin çok başarılı bir çizer olmanızı sağlayacaktır. Eğitim boyunca özellikle resim yeteneğinizin geliştirilmesi üzerine birçok pratik çalışma yapma şansını yakalayacaksınız. Bunun yanında kompozisyon, gölgeleme, renk seçimi, dokuların uyumu gibi özel konularda da sağlam bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmanız sağlanmaktadır. Alacağınız desen eğitimi sonucunda bütün bu konularda gerekli olan yeterliliğe sahip olarak başarılı bir desen çizimcisi olabileceksiniz.

Desen Çiziminde Kullanılan Malzemeler

Desen çiziminde çok çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Her türlü boya, silgi, kalem, parşömen kağıdı gibi bir kırtasiyeden kolaylıkla elde edeceğiniz malzemelerle siz de çizim yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında altı ışıklı bir masa çizimlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz konusunda size çok yardımcı olacaktır. Bunun dışında su kabı, pamuk, falçata gibi malzemeler de desen çiziminde sıkça kullanılan malzemelerdendir.

Desenlerin Kullanım Alanları

Son yıllarda özellikle 4 farklı desen türü sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bunlar geometrik desenler, floral diye tabir edilen çiçek desenleri, dini semboller olarak karşımıza çıkan etnik desenler ve belirli bir temayı anlatan anlatım desenleri olmaktadır. Özellikle tekstil sektöründe yükselişi durdurulamayan desenler beyaz eşya, mobilya ve daha birçok alanda da daha çok kullanmaya başlanmıştır. Siz de alacağınız eğitimle bu sektörlerde çalışma imkanını kazanabilirsiniz. Güncel desen kursu fiyatları için merkezimize gelebilir her türlü bilgili bizlerden edinebilirsiniz.