klasik gitar kursu

Klasik gitar yeryüzündeki belki de en eski müzik aletlerinden biridir. İnsanlar yüzyıllar boyunca klasik gitar yardımıyla besteler yaparak unutulmaz melodilerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Siz de bu popüler müzik aletini çalmak isterseniz uzman eğitimcilerimiz tarafından gerçekleştirilen klasik gitar kursu için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gitar Seçiminin Önemi

Gitar seçimi klasik gitar eğitimine başlarken çok önemli unsurlardan bir tanesidir. Eğer kötü bir performansa sahip bir gitarla eğitime başlarsanız gitardan uzaklaşma ihtimaliyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle başlangıç için en azından orta kalitede bir gitar tercih etmek çok doğru bir karar olacaktır. Gitarda ilerledikçe mevcut gitarınızın sizin için yeterli gelmediğini fark ederek daha iyi seviyede klasik gitarlara yönelmeniz de kaçınılmaz olacaktır. Siz de klasik gitar eğitimine başlamak istiyorsanız uzman eğitimcilerimizden gitar seçimi konusunda destek alabilirsiniz.

Klasik Gitar Kursumuzun İşleyişi

Gerçekleştirilen eğitimlerle öğrencinin sıfırdan iyi düzeyde gitar çalabilecek düzeye gelmesi hedeflenmektedir. Öncelikle klasik gitar öğrenciye tanıtılarak tutuş teknikleri ve parmakların görevleri öğrencilere tanıtılmaktadır. Ardından nota bilgisiyle basit parçalar çalışılarak öğrencinin parmaklarının alışması sağlanmaktadır. Kişinin hızına göre daha zorlu parçalarla profesyonelliğe doğru geçiş yapılmaktadır. Eğitimler sıkıcı olmaktan uzak bir şekilde eğlenerek geçen eğitimler olmaktadır. Arzu edilirse sosyal bir ortam olması açısından küçük gruplarla da klasik gitar eğitimleri verilmektedir ancak birebir ilgilenmenin önüne geçmemesi adına kişi sayısı gruplarda sınırlı tutulmaktadır.

Klasik Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Klasik gitar çalmayı öğrenme süresi kişinin hızına göre değişkenlik göstermektedir ancak ortalama 3 ayın sonunda basit parçaları çalabilecek duruma gelinebileceğini söyleyebiliriz. Alınan klasik gitar eğitimi aksatılmadan egzersizlerle desteklendiği takdirde 1 yılın sonunda da orta zorlukta parçaları çalabilecek duruma gelinebilmektedir.

Tüm Gitar Kurslarımız