Özgür KONUK  ( GİTAR KURSU - ( SES EĞİTİMİ ) ŞAN KURSU - PİYANO KURSU )

             Orta öğrenimini Bilkent üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesinde sürdürdükten sonra eğitimine, Hacettepe üniversitesi devlet konservatuarında devam etti.

            20 yıllık eğitim kariyeri ve deneyimini birçok öğrencisini yurtiçi ve yurtdışı konservatuar giriş sınavlarında yüksek derecelerle başarıya ulaştırarak paylaştı.

             Pek çok sanatçıya gerek konser gerekse albüm kayıtlarında gitar ve piyanosuyla eşlik etti. Bunlar arasında Pilli Bebek, Oğuz Aksaç Grup çığ, Tolga çandar ve Yavuz Bingöl gibi daha pek çok değerli isim yer almaktadır.

             Ankara’ da binlerce kişiye gitar eğitmeni olmuş özgür KONUK, sıradan ve klasik bir eğitim anlayışı yerine, daima yenilikçi ve eğitim anlamında yurt dışındaki tüm materyalleri takip eden bir eğitim anlayışı geliştirmiştir. ülkemizdeki eğitim metotlarının eksikliği nedeni ile “Modern Gitar Metodu” adında bir Metot ve Müzik Terapi adında bir araştırma kitabı yazmaktadır.

            (G.A.T.A) Gülhane Askeri Tıp Akademisi' nde de öğretmen olan özgür KONUK, halen profesyonel müzik yaşantısına, müzik bölümünün sorumlusu olarak, Modern Sanatlar Müzik, Resim ve Eğitim Derneğinde  devam etmektedir.

 

 


İbrahim KOÇ ( RESİM KURSU )

Anadolu Meslek Lisesi Grafik Bölümü'nde ilk sanat eğitimini aldı.
2007 yılında Hacettepe Güzel Sanatlar Fakültesine girmeye hak kazandı.
Grafik sanatların İllüstrasyon alanına yöneldikten sonra uzunca bir süre çocuk kitapları ve eğitim amaçlı çalışmalarda illüstratör ve tasarımcı olarak görev aldı. Halen bu alanda çalışmalarını sürdüren tasarımcı, 2010 yılında resim öğretmeni olarak eğitim vermeye başladı. Eğitim çalışmalarını Modern Sanatlar Resim Bölümü eğitmeni ve yöneticisi olarak sürdürmektedir.

 

 


Can BÜYÜKMEHMET ( RESİM KURSU )

Sanat çalışmalarına lise yıllarında başlayan sanatçı , 2004 yılında Marmara Üniversitesi gsf resim bölümüne girmeye hak kazandı. Bu sürede okul içinde ve dışında çeşitli sergi ve sanat projelerinde yer aldı . Eğitimini 2009 yılında  İspanya' da sürdürdü. 2010 yılında ilk kişisel sergisini açtı ,daha sonra çeşitli sergi projeleri ve illustrasyon çalışmaları yapan sanatçı, aynı zamanda resim öğretmeni olarak bu alanda pek çok öğrenci yetiştirdi. Halen T.C. M.E.B. Modern Sanatlar' da resim bölümü sorumlusu ve eğitmeni olarak mesleki kariyerini sürdüren sanatçı, yeni öğrenciler yetiştirmeye ve sanatsal çalışmalarına, Modern Sanatlar' da devam etmektedir .

 

 

Aylin SARAÇ    ( DRAMA KURSU )


             1971 yılında Ankara’ da doğan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosunda ‘Yer Demir Gök Gök Bakır’ adlı oyunla profesyonel oldu. Uzun yıllar Ankara Sanat Tiyatrosunda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı.
Ankara Sanat Tiyatrosuyla oynadığı veya yönettiği sayısız oyunlardan bazıları;

 • Bir Halk Düşmanı
 • Bir Ceza Avukatının Anıları
 • Pazar Keyfi
 • Jan Dark Davası
 • Memleketimden İnsan Manzaraları
 • Benim Meskenim Dağlardır
 • Belalı Aile
 • Roma Hamamı
 • Don Kişot’un Maceralarının Dostları Tarafından Temsili
 • Rüzgarla Yarışan Tay
 • Doğ Güneşim Doğ

             Daha sonra Gök Kuşağı Oyuncularıyla birlikte çalışmaya başlayan sanatçı “Midirfillik” “Kadınlar ve Deniz” adlı oyunlarda görev aldı.
Masal Gerçek Tiyatrosuyla Çocuk Tiyatrosu üzerine çalışmalar yaptı. Ziraat Bankası Çocuk tiyatrosunda oynadı. Tiyatro Tempo ile çalışarak Kukla - Mask yapımı ve Oynatımı konusun da uzmanlaştı.

 • Mutlu Kelebek
 • Dostum Arslan
 • Müziğin Kalbi
 • Gezgin Mantar
 • Şarkıyla Sallanan Salıncak
 • Karınca Kararınca
 • Burnunu Kaybeden Palyaço

             Adlı oyunlarda oyuncu, mask tasarımcısı ve kuklacı olarak görev aldı. Çocuklarla ve gençlerle yapılan pek çok drama ve oyunculuk eğitiminde görev aldı. 

             ASSİTEJ ( Uluslar arası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) yönetim kurulunda görev yaptı.     

              “Kibritçi Kız” “Mucizeler Kumpanyası”adlı oyunları sahneye koydu. Seslendirmenin yanında pekçok TV. Dizisinde oyuncu olarak görev aldı. Tiyatro 1112 Garaj kurucularındandır ve Tiyatronun  “Notaların Yolculuğu”adlı oyunu sahneye koymuş,“Rapunzel’in Bir Tuhaf Hikâyesi” adlı oyunda oynamıştır. Halen Tiyatro 1112 Garaj’ın  “Uyuyamayanlar” adlı oyununda oynamaktadır.

   


 


 

 

Suzan MUTLU    ( KEMAN KURSU )

             Eğitimine sınavlarını kazandığı Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde devam etti Viyola ve Piyano eğitimi aldı. Ankara AGSL Oda Orkestrası ile Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nde yapılan yarışma ve festivallere katıldı.

             Daha sonra Akademik Eğitimine 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitmenliği Viyola Bölümü’nde devam etti. Uludağ Üniversitesi Viyola Topluluğu ve Nilüfer Belediyesi Oda Orkestrası ile çeşitli festival ve konserlerde yer aldı. 2004 yılında Akademik Eğitimini başarıyla sona erdiren Suzan Mutlu, 2004-2005 yılları arasında Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde Viyola Eğitmeni olarak görev yaptı. 2006-2007 yılları arasında Ankara Aykan Koleji’nde Müzik öğretmenliği yaptı. Yurdun çeşitli illerinde pek çok okulda ve kursta bir çok başarılı öğrenciler yetiştirdi ve mezun etti. Kariyeri sırasında  pek çok konser veren ve öğrenci yetiştiren Suzan MUTLU, halen T.C. M.E.B. Modern Sanatlar Kursları’ nda yaylı sazlar bölüm sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

Ayşegül Meltem TOLGA    ( KEMAN KURSU )

             Müzik yaşantısına, İzmir Konservatuarı’nın giriş sınavını kazanarak başladı. İlk 8 yılını İzmir Konservatuar’ında okuduktan sonra Yüksek bölümüne Ankara Devlet Konservatuar’ında devam edip Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Keman Bölümünden pekiyi dereceyle mezun olmuştur.  

             Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın sınavlarını üstün başarıyla kazanmıştır. Daha sonra, Devlet Opera ve Balesi Orkestrasının sınavını kazanarak, kadrolu olarak görev yapmaya başlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri’ne giden sanatçı, burada California American Federation Of Musicians’a üye olmuştur. Buradaki üyeliğini dondurarak kişisel nedenlerle ülkesine dönüp Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde görevine devam etmiştir.

             Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda görevini sürdürmektedir. Sayısız konsere imza atan sanatçı, eğitimcilik alanındaki çalışmalarını Modern Sanatlar bünyesinde aralıksız sürdürmektedir.

 

 

 

Caner GENÇER   ( KEMAN SANATÇISI, KONZERTMEISTER - KEMAN KURSU )

      Keman eğitimine 11 yaşında Daina  Kaiova ile, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarında başladı. Lise eğitimini birincilikle bitirdi. Üniversite Giriş sınavını kendi dalında birincilikle kazandı.  2002 yılında gösterdiği başarıdan dolayı sınıf atladı. Bu süre içerisinde; Ç. Ü. Devlet Konservatuvarı'nın yaptığı elemelerle seçilerek, Bulgaristan'ın Haskova ve Kırcali şehirlerinde konserler verdi. Her yıl düzenli olarak, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mersin, Diyarbakır, Tarsus ve Ceyhan'da solo ve oda müziği konserleri verdi .
    
     Adana Valisinden, Belediye  Başkan'ından, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü'nden, Türk Plastik Rek. ve  Estetik Cerrahi Derneğinden, Lions Kulübü'nden  teşekkür belgeleri aldı. İlk resitalini 2002 yılında Tarsus ve Adana'da verdi. 2002 yılında kazandığı yarışma ile burslu olarak  İsrail'de Keshet Eilon Violin Mastercourse'una katıldı. Orada Prof. Edward GRACH, Prof. Petru MUNTEANU, Prof. İda HAENDEL, Prof. Shlomo MİNTZ, Prof Ani SCHNARCH, Prof. Cihat AŞKIN ile çalıştı. Türkiye nin tanıtımı için solo Türk eserlerini tanıtmak için, Prof. Cihat AŞKIN ile oda müziği konserleri verdi.

     2003 yılında  İş Sanat'ın  Parlayan Yıldızlar yarışmasında, Konzertmeister olarak yeraldığı oda müziği yarışmasını kazanarak,  İş Sanat'ın İkiz Kuleler'inde konser verdi. 2004 yılında  Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın açtığı,  7. Uluslararası Genç Müzisyenler Solistlik Yarışması'nı kazanarak, orkestra eşliğinde Jean SIBELIUS  Op. 47 Re minor keman konçertosunu çaldı.

     2003-2004 Eğitim döneminde Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı  birincilikle bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi'nde, Orkestra Akademik Başkent için açılan Konzertmeister sınavını kazanarak göreve başladı. Aynı yıl, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Yüksek Lisans giriş sınavını kazanarak burada çalışmalarına başlamış ve 2007de mezun olmuştur. Caner Gençer, halen Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent'te Konsertmeister görevini yürütmektedir.

 

 

 

UĞUR HASPOLAT( DİKSİYON KURSU )          


            Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu Haspolat, üniversite hayatı boyunca müzik ve seslendirme sanatı ile yoğun olarak ilgilendi. Bu dönemde çeşitli kurumlarda eğitmen olarak dersler verdi. Gazi Üniversitesinden onur derecesiyle mezun oldu ve yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Bu süreçte, Türkiye’nin önde gelen spiker, sunucu ve seslendirme sanatçılarından aldığı eğitimlerin ardından, seslendirme sanatı eğitimini profesyonel düzeye taşıyarak çeşitli ajanslarla çalışmaya başladı. Birçok reklama, eğitim programına, ulusal radyo ve televizyonlarda yayınlanan tanıtım ve belgesellere ses verdi. Ulusal bir televizyon kanalında haber seslendirmesi (perfore) yaptı.

            Eğitmen, öğrencilik yıllarından bu yana mesleği olmuş eğitmenlik özelliğini ve sanatından kazandığı deneyimleri, sistematik bir şekilde ele aldığı, farklı disiplinlerden beslenen diksiyon dersleri ile öğrencilerine sundu. Bireysel ve kurumsal eğitimler verdi. Uğur Haspolat, Avrupa Birliği destekli bir proje olan ve İŞKUR öncülüğünde gerçekleştirilen mesleki eğitim ve öğretim sistemini güçlendirme projesi (MEGEP) kapsamında, iletişim ve diksiyon branşlarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitimci olarak çalışmaya devam etti. Eğitmen halen Modern Sanatlar Diksiyon Bölümü sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Eğitmenin yer aldığı bazı proje ve programlar şunlardır:

 • Modern Sanatlar Diksiyon Eğitimleri
 • Kent Güvenlik Çağrı Merkezi Birimi Diksiyon ve Telefonda Etkili İletişim Seminerleri
 • SGK AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Diksiyon Seminerleri
 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İletişim Seminerleri
 • Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemini Güçlendirme Projesi (MEGEP) Kursları
 • Avrasya TV “Haber Perfore, Program Tanıtımları, Film Fragmanları” Seslendirmeleri
 • T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çanakkale Belgeseli Seslendirmesi
 • TRT Çocuk “Kilometre Taşları” Belgesel Serisi Seslendirmeleri
 • Show TV “Bugün Ne giysem?” Sponsorluk Seslendirmesi
 • Show TV “Saba Tümer’le Bugün” Sponsorluk Seslendirmesi
 • Show TV “Bebek İşi” Sponsorluk Seslendirmesi
 • Beğendik Türkçe ve İngilizce Firma Tanıtımı Seslendirmesi
 • “Hawk Güneş Gözlükleri” TV Reklamı Seslendirmesi
 • Koza Yayınları “Koza Z-Kitap İnteraktif Eğitim” Seslendirmesi
 • Türk Hava Kurumu “Hürkuş Olmak” Belgeseli Seslendirmesi

 

 

UMUT TOPRAK ( TİYATRO KURSU ) 

         2000 Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Anasanat Dalından mezun olan sanatçı,  2001 yılında Londra’da “The Method Studio” ve “L.A.M.D.A” (London Academy of Music and Dramatic Arts)’da Shakespeare oyunculuğu, Stanislavsky, Stella Adler ve Lee Strasberg’in oyunculuk metodları üzerine eğitim aldı.
          2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Reji Yüksek Lisansını Oğuz Atay’dan Murat Karahüseyinoğlu’nun uyarladığı “Korkuyu Beklerken” adlı oyunu yöneterek tamamladı. 2007 yılında Eugenio Barba’nın genel sanat yönetmenliğini yaptığı Uluslar arası Tiyatro Antropolojisi Okulunda, Tiyatro Antropolojisi üzerine eğitim aldı.
Umut Toprak’ın Devlet Tiyatrolarında Yönettiği Oyunlardan Bazıları:
2007 yılında Devlet Tiyatroları’nda Güngür Dilmen’in yazdığı “Midas’ın Kulakları” adlı çocuk oyununu yönetti
2009 yılında Devlet Tiyatroları’nda Şirin Aktemur Toprak ve Gökhan Aktemur’un yazdığı “Gılgameş” adlı oyunu yönetti. Oyun yazarlık ve oyunculuk dallarında ödüller almıştır.
2009 yılında Devlet Tiyatroları’nda Gökhan Aktemur’un yazdığı “Düşlerim Benim” adlı çocuk oyununu yönetti.
2010 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Venedict Yerofeev’in yazdığı “Moskova-Petushki” adlı oyunu yönetti. Oyun Uluslar arası TEB Yılın Tiyatro Ödülü’ne layık görüldü.
2011-2012 sezonu Ekim ayında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Gökhan Aktemur ile birlikte yönettiği ve Gökhan Aktemur’ un yazdığı “Karıncalar (Bir Savaş vardı)”adlı oyunu prömiyer yapacaktır.
2011–2012 sezonunda, Ankara Devlet Tiyatrosunda, Gökhan Aktemur’un yazdığı “Karıncalar (Bir Savaş Vardı)” adlı oyunu Gökhan Aktemur ile birlikte yönetti. Oyun yine uluslar arası “TEB Yılın Tiyatro ödülü”ne layık görüldü.

Sanatçının yaptığı diğer çalışmalar:

1993-1996 yılları arasında birçok müzik grubunda baterist ve vokalist olarak görev aldı ve konserlere katıldı.
2000-2001 yıllarında Alman gazetesi “Schwarz auf Weiss”’da haftalık sanat yazıları, tiyatro ve sinema yazıları yazdı
2000-2001 sezonunda “Öteki Tiyatro”’da Yücel Erten’in yönettiği “Azizname 2000” adlı oyunda Yönetmen Yardımcılığı yaptı.
2000-2003 yılları arasında Öteki Tiyatro’nun kuruluşunda yer aldı. 
2002-2003/ 2003-2004 sezonlarında ‘Ankara Sanat Tiyatrosu’nun 40. yılında, Samuel Beckett’in yazdığı, Işık Toprak’ın yönettiği “Godot’yu Beklerken” adlı oyunda Vladimir rolünü oynadı
2004 yılında 5.Sokak Tiyatrosunda, Mustafa Avkıran’ın yönettiği “Ashura” adlı oyununda Reji asistanlığı yaptı ve Avrupa festivallerine katıldı.
2004-2005 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosunda, Mustafa Avkıran’ın yönettiği Ali İhsan Kaleci’nin yazdığı “Schubert ve Şevki Bey” adlı oyunda Reji asistanlığı yaptı.

2007 Garajistanbul’un kuruluşunda bulundu.
Umut Toprak halen, Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve Modern Sanatlar Tiyatro bölümünün  yönetici sorumlusudur.

.