elektro gitar kursu

 

Hemen hemen her müzik grubunda bulunan elektro gitar, müziklerin melodileri için en çok kullanılan müzik cihazlarından biridir. Siz de bu önemli müzik aletini çalmak isterseniz vermiş olduğumuz elektro gitar kursu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Elektro Gitarı Tanıyalım

Elektro gitar, tellerdeki titreşimlerle meydana gelen seslerin kablolar yardımıyla amfiye aktarılmasıyla müzik yapma prensibiyle çalışan bir müzik aletidir. Geçmişten günümüze özellikle rock ve metal grupların vazgeçemedikleri bir enstrüman olmayı başarmıştır. Bu kadar popüler bir müzik aleti olunca elektro gitar çalmayı isteyen bir çok kişinin olması da çok normal olmaktadır. Ancak çoğu kişi bir hevesle başladığı için eğitimini yarıda bırakabilmektedir. Bu yüzden eğitime katılmadan önce elektro gitarın sizin için bir heves mi yoksa gerçekten bir tutku mu olduğunu çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Gitar Seçimi

Elektro gitar seçiminde mutlaka yanınızda bu işten anlayan birinin olması gerekmektedir. Duyulmamış markaların gitarlarını almak yerine bilindik markaların başlangıç seviye gitarlarını uygun fiyatlara almanız mantıklı olacaktır. Gitar seçimi konusunda elektro gitar kursu eğitmenlerimizden de uzman desteği alabilirsiniz.

Kursa Başlamak İçin Bir Yaş Sınırı Var mı?

Kişinin elektro gitara başlaması için motor becerilerinin belirli bir düzeye gelmiş olması gerekmektedir. Ortalama olarak 12 yaşa ulaşmış bir çocuk elektro gitar çalabilecek motor becerilere sahip olabilmektedir. Bu kursu çocuklarınız için düşünüyorsanız bu 11-12 yaşlarından itibaren çocuklarınızı kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Elektro Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Günlük düzenli olarak egzersizlerini yaptığınız takdirde ve dersleri iyi bir şekilde takip ederseniz yaklaşık 3 ay içerisinde örgüsü karmaşık olmayan müzik parçalarını çalmaya başlayabilirsiniz ancak profesyonel bir noktaya adım atabilmek için istikrarlı bir şekilde elektro gitar eğitimi almalı ve düzenli olarak çalışmalarınızı yapmanız gerekmektedir.

Elektro gitar çalmak artık çok kolay…
Merkezimizde uygulanan teknik ve beceri geliştiren yenilikçi elektro gitar kurslarıyla hem keyif alacak hem de çok iyi derecede elektro gitar çalabileceksiniz. Hiç müzik bilginiz olmasa ve daha önce bir gitarı elinize almamış olsanız bile, inanılamayacak kadar kısa bir sürede, sizi mutlu edecek sonuçlara imza atacaksınız.

Elektro Gitar Çalmak İstiyorum. Klasik Gitarla mı Başlamam Gerekir?

Bu konu maalesef bu işe başlayanlara yanlış ve eksik bilgiyle aktarılmaktadır. Yanlış ve yaygın olan kanı, ilk önce klasik gitarla başlanması yönündedir. Elektro gitar ve klasik gitar çok ayrı enstrümanlardır. Elektro pena ile çalınırken, klasik gitar tırnakla çalınır ve sağ elimizin tüm parmaklarını kullanmamız gerekir. çalmak istediğiniz elektro gitarsa tabii ki elektro gitarla başlamanız gerekir.

Zaten Elektro Gitar Çalıyorum Ama Kendimi Geliştirmek İstiyorum!

Daha önce gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız sonucunda doğru bir yöntem izlemediğiniz için tıkanmış ve artık ilerleyemiyor olabilirsiniz. Hızınız ve nota bilginiz yetersiz olabilir…
çalmak istediğiniz tür ne olursa olsun, gitarınız için yapmanız gereken en önemli şey doğru çalım tekniğini öğrenmektir. öğreneceğiniz bu teknik bilgiyi mutlaka nota ve müzik teorisiyle desteklemeniz gerekmektedir.
Nota eğitimi, çoğu zaman gitaristlerin gözünü korkutmuş ve bu korku kendilerini geliştirme serüveninde gitaristleri yalnız bırakmıştır.
Bu sorunu çözmek gelişen yeni eğitim teknikleriyle artık çok kolay. Nota ve doğru çalım tekniğini öğrenmiş gitaristler, eğitimleri ve gitaristlik yaşantıları boyunca her zaman yenilikçi ve kısır döngüye sürüklenmeden enstrümanını çalabilmektedir.

İstediğim Zaman Gelip Başlayabilir miyim?

Evet başlayabilirsiniz. Bunun için bir grup açılmasını veya yeni bir dönemin başlamasını beklemeniz gerekmemektedir. Sadece kararınızı verin ve merkezimizi arayın size uygun bir gün mutlaka belirlenecektir.

Çalışmalarımı Özel mi, Yoksa Grup Olarak mı Tercih Etmeliyim?

Merkezimizde yürütülen müzik çalışmalarına tercihinize göre özel veya grup olarak katılabilirsiniz. Gruplarımız en fazla 4 kişiyle sınırlıdır. Grup müzik çalışmasına katılmak istediğinizde yanınıza başka bir kimseyi bulma zorunluluğunuz yoktur. Grup olarak yürütülen çalışmalar, sosyalleşip yeni kişiler ve müzisyenler tanımak için daha uygundurlar. Gitar çalışmalarınızı ister grup isterseniz de özel olarak yapmayı tercih edin, uzman kadromuzun çalışma kalitesi adına en küçük detayı gözden kaçırmayacaklarını söylemek isteriz. Hafta sonu, hafta içi veya okul-iş çıkışı akşam saatleri, sadece size uyan bir günü belirlemeniz yeterlidir.

 

Tüm Gitar Kurslarımız