Özgür KONUK

Orta öğrenimini Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesinde sürdürdükten sonra eğitimine, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda devam etti.

20 yıllık eğitim kariyeri ve deneyimini, birçok öğrencisini yurt içi ve yurt dışı konservatuar giriş sınavlarında yüksek derecelerle başarıya ulaştırarak paylaştı.

Pek çok sanatçıya gerek konser gerekse albüm kayıtlarında gitar ve piyanosuyla eşlik etti. Bunlar arasında Pilli Bebek, Oğuz Aksaç Grup Çığ, Tolga Çandar ve Yavuz Bingöl gibi daha pek çok değerli isim yer almaktadır.

Ankara’ da binlerce kişiye gitar eğitmeni olmuş özgür KONUK, sıradan ve klasik bir eğitim anlayışı yerine, daima yenilikçi ve eğitim anlamında yurt dışındaki tüm materyalleri takip eden bir eğitim anlayışı geliştirmiştir. ülkemizdeki eğitim metotlarının eksikliği nedeni ile “Modern Gitar Metodu” adında bir Metot ve Müzik Terapi adında bir araştırma kitabı yazmaktadır.

(G.A.T.A) Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde de öğretmen olan Özgür KONUK, halen profesyonel müzik yaşantısına, müzik bölümünün sorumlusu olarak, Modern Sanatlar Müzik, Resim ve Eğitim Derneği’nde devam etmektedir.