Caner GENÇER

Keman eğitimine 11 yaşında Daina Kaiova ile, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda başladı. Lise eğitimini birincilikle bitirdi. Üniversite Giriş sınavını kendi dalında birincilikle kazandı.  2002 yılında gösterdiği başarıdan dolayı sınıf atladı. Bu süre içerisinde; Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın yaptığı elemelerle seçilerek, Bulgaristan’ın Haskova ve Kırcali şehirlerinde konserler verdi. Her yıl düzenli olarak, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mersin, Diyarbakır, Tarsus ve Ceyhan’da solo ve oda müziği konserleri verdi .
    
Adana Valisinden, Belediye  Başkanı’ndan, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü’nden, Türk Plastik Rek. ve  Estetik Cerrahi Derneğinden, Lions Kulübü’nden  teşekkür belgeleri aldı. İlk resitalini 2002 yılında Tarsus ve Adana’da verdi. 2002 yılında kazandığı yarışma ile burslu olarak  İsrail’de Keshet Eilon Violin Mastercourse’una katıldı. Orada Prof. Edward GRACH, Prof. Petru MUNTEANU, Prof. İda HAENDEL, Prof. Shlomo MİNTZ, Prof Ani SCHNARCH, Prof. Cihat AŞKIN ile çalıştı. Türkiye’nin tanıtımı için solo Türk eserlerini tanıtmak için, Prof. Cihat AŞKIN ile oda müziği konserleri verdi.

2003 yılında İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar yarışmasında, Konzertmeister olarak yeraldığı oda müziği yarışmasını kazanarak, İş Sanat’ın İkiz Kuleler’inde konser verdi. 2004 yılında  Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın açtığı,  7. Uluslararası Genç Müzisyenler Solistlik Yarışması’nı kazanarak, orkestra eşliğinde Jean SIBELIUS  Op. 47 Re minor keman konçertosunu çaldı.

2003-2004 Eğitim döneminde Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı  birincilikle bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi’nde, Orkestra Akademik Başkent için açılan Konzertmeister sınavını kazanarak göreve başladı. Aynı yıl, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Yüksek Lisans giriş sınavını kazanarak burada çalışmalarına başlamış ve 2007’de mezun olmuştur. Caner Gençer, halen Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent’te Konsertmeister görevini yürütmektedir.