bass gitar kursu

Özellikle müzik grupları için müziklerini tamamlamak için çok önemli olan bu enstrümanı çalmayı siz de bass gitar kursu ile hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bass Gitarı Tanıyalım

Günümüzde birçok müzik grubunun vazgeçilmez parçası olan bass gitar özellikle rock, metal, caz gibi müzik türlerinde sıkça kullanılmaktadır. Müziği tamamlayıcı bir özellik taşıyan bass gitar tek başına da muhteşem bir müzik zevki verebilmektedir. Bass gitar genellikle 4 telli olmaktadır ve kalın ses çıkaran bir enstrümandır.

Kursta Neler Öğretilecek?

Bass gitar kursunda öncelikli olarak bass gitarın tanıtımı, tarihçesi, temel müzik bilgileri gösterilmektedir. Bu derslerin ardından not bilgisi teorik ve uygulamalı olarak öğrencilere gösterilmektedir. Böylece öğrenciler bass gitar çalabilmek için gerekli olan temel eğitimleri almış olmaktadır. Gerçekleştirilecek olan parmak alıştırmalı ve bas kalıpları çalışılarak yavaş yavaş parça çalmaya başlanmaktadır. Öğrencinin istek ve azmine göre de bass gitar dersleri daha ileri seviyeye çıkarılmaktadır. Bass gitar parçalarını çalmaya başlayan öğrencilerle daha ileri düzey bas teknikleri çalışmaya başlanır.

Kursa Başlamak İçin Bir Yaş Sınırı Var mı?

Bass gitarın fiziksel yapısına uyum sağlayabilmek için kişinin vücudunun belli bir hazır bulunuş düzeyine gelmiş olması gerekmektedir. Genel olarak ortalama 14-15 yaşlarındaki bir kişi bass gitar çalabilecek olgunluğa erişmiş anlamına gelmektedir. Bu yaşa gelmiş öğrenciler kursumuza gelerek bass gitar eğitimlerine başlayabilirler.

Bass Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Bass gitar çalabilmek için kursun dışında düzenli olarak mutlaka günde en az 1-2 saatin bu işe ayrılması gerekmektedir. Eğer profesyonelce bu iş öğrenilmek isteniyorsa günde 7-8 saat disiplinli bir şekilde çalışmak gerekmektedir. İyi bir bass gitar eğitimi alarak ve ortalama bir süre her gün düzenli olarak çalışarak 2-3 yıl içerisinde iyi bir düzeyde bass gitar çalmak mümkün olabilmektedir.

Tüm Gitar Kurslarımız